AKTUALNOŚCI

Strona GłównaAktualnościFinału Pucharu Polski w piłce siatkowej kobiet w Ostrowcu
Tytuł

Finału Pucharu Polski w piłce siatkowej kobiet w Ostrowcu

Data:
16-01-2014
Zdjęcie:
Treść:

W ubiegłą środę w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim podpisana została umowa pomiędzy Gminą Ostrowiec Świętokrzyski i Profesjonalną Ligą Piłki Siatkowej S.A. w sprawie organizacji w naszym mieście Finału Pucharu Polski w piłce siatkowej Kobiet. „Enea cup 2014”, który odbędzie się w dniach 8-9 marca w hali sportowo – widowiskowej przy ulicy Świętokrzyskiej. W uroczystym parafowaniu umowy wzięli udział dyrektor Orlen Ligi Jacek Kasprzyk, prezydent miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Wilczyński, starosta ostrowiecki Zdzisław Kałamaga, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Mariusz Rokita oraz prezes KSZO Jarosław Kuba.

- Jest mi niezmiernie miło, że Ostrowiec Świętokrzyski będzie gospodarzem Finału Pucharu Polski Kobiet, bo sam pochodzę z tego miasta. Tutaj uczyłem się grać w siatkówkę i dzięki temu doszedłem do miejsca, w którym obecnie jestem. Cieszę się, że władze miasta i powiatu są zainteresowane rozwojem siatkówki w moim rodzinnym mieście. Kiedy w Kielcach zorganizowano finał Pucharu Polski mężczyzn natychmiast pojawiła się też Plus Liga. Życzę lokalnym władzom oraz władzom klubu, by AZS KSZO jak najszybciej znalazł się w szeregach Orlen Ligi, bo to będzie nie tylko sukces siatkówki, ale również władz miasta i powiatu – mówił po podpisaniu dokumentów Jacek Kasprzyk. - Dlaczego Ostrowiec Świętokrzyski? Bo tutaj bardzo dobrze czuje się sport, jest piękna hala, ośrodek prężny siatkarsko, a my chcemy by właśnie takie miasta były w strukturach siatkówki pokazywane. W Ostrowcu Świętokrzyskim kilka razy odbywały się już imprezy siatkarskie wysokiej rangi, grała tu przecież pierwsza reprezentacja Polski. Jeśli lokalne władze są za siatkówką, to my chcemy w takich miastach siatkówkę pokazywać – dodał Dyrektor Orlen Ligi.

- Przyjmujemy wyzwanie, a do jego realizacji wyznaczony został dyrektor Mariusz Rokita i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, który posiada już duże doświadczenie w organizacji takich imprez – powiedział mówił miasta Jarosław Wilczyński. - Poprzednie imprezy, które odbyły się w naszym mieście spotykały się z pozytywnymi recenzjami, więc mam nadzieję, że również po tych rozgrywkach pozostaną jak najlepsze wrażenia i z tą myślą oczekujemy na gości. Cieszy mnie, że promocja tej imprezy zacznie się już w najbliższy weekend podczas meczy Orlen Ligi i Plus Ligi, więc chyba ten efekt, na którym miastu najbardziej zależy – czyli promocyjny – będzie widoczny. Z turnieju przeprowadzone zostaną trzy transmisje na żywo, a to jest ogromna wartość dodana. Koszty organizacyjne Finału Pucharu Polski są stosunkowo nieduże. Gdybyśmy chcieli wykupić emisję nawet krótkiej reklamy promującej miasto na antenie Polsatu w tak dobrym czasie, przed każdym meczem,  to koszt byłby z pewnością dużo większy – dodał prezydent Wilczyński.

W odpowiednią promocję finałowego turnieju Pucharu Polski wśród ostrowieckich kibiców siatkówki chce mocno zaangażować się KSZO. Dla walczącego o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej klubu pokazywanie meczy na najwyższym sportowym poziomie to dobra okazja do zaprezentowania tego, na co być może kibice w Ostrowcu Świętokrzyskim będą mogli liczyć w niedalekiej przyszłości w perspektywie regularnych rozgrywek ligowych.

- Dołożymy wszelkich starań, by informacja o Finale Pucharu Polski docierała do kibiców podczas wszystkich naszych meczy ligowych. Nasi kibice, którzy na każdym meczu stawiają się w liczbie przekraczającej tysiąc osób, dostaną m.in. do rąk ulotkę, z której dowiedzą się o tej imprezie. Chciałbym podziękować Prezesowi Jackowi Kasprzykowi za to, że Władzie PLPS obdarzyły nas możliwością promowania w naszym mieście siatkówki kobiet, na której najbardziej nam zależy. Myślę, że w dniach 8-9 marca MOSiR i całe środowisko sportowe stanie na wysokości zadania i zarówno z poziomu organizacyjnego, jak i z poziomu trybun, damy się poznać po raz kolejny jako bardzo wiarygodny partner – deklaruje Prezes KSZO Jarosław Kuba.

- Hala spełnia wymogi organizowania imprez międzynarodowych. Orlen Liga i Plus Liga to są rozgrywki krajowe, które również mają jakieś uwarunkowania, ale jesteśmy przygotowani – dodał zarządzający halą sportowo – widowiskową, w której odbędzie się finałowy turniej, dyrektor MOSiRu Mariusz Rokita. - Jedynym pytaniem, jakie sobie zadawaliśmy, to czy rozsuwać dodatkowe trybuny kosztem boiska. Takie ruchy zostaną poczynione i dzięki temu zwiększymy pojemność trybun z 2500 do niemalże 3000. Jeśli chodzi o możliwość przeprowadzania transmisji telewizyjnych, to wiemy, że jesteśmy przygotowani, co potwierdził audyt Polsatu, który transmitował już z naszej hali mecze reprezentacji Polski i Francji.
Niebawem do dystrybucji trafić powinny bilety na turniej finałowy. Co ważne, zakupić będzie je można poprzez internet, a więc wszyscy kibice będą mieli do nich dostęp na takich samych warunkach. Jak zapewniły PLPS sprzedaż biletów ruszy już w tym tygodniu w dystrybucji internetowej. Cena jest dosyć przystępna, bo bilety będą w dwóch przedziałach – bliżej parkietu po 30zł i na wyższe sektory po 20zł, a bilet będzie obowiązywał na cały dzień.

Wyszukaj w portalu