Urząd Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego

Ekologiczny transport miejski w Ostrowcu Świętokrzyskim - III etap

Lata realizacji:

2021 - 2023

Całkowita wartość inwestycji:

21 013 189,62 zł

Wartość dofinansowania ze środków NFOŚiGW:

12 876 207,50 zł

Źródło dofinansowania:

Dofinansowano ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki wodnej w ramach programu priorytetowego „Zielony transport publiczny”.

Opis projektu:

W ramach przedsięwzięcia, Gmina Ostrowiec Świętokrzyski  zakupiła ośmiem autobusów o napędzie elektrycznym wraz wyposażeniem. Zakupione pojazdy  posiadają klimatyzację przestrzeni pasażerskiej i kabiny kierowcy. Są one dostosowane do przewozu osób niepełnosprawnych (100% niskiej podłogi, miejsce dla osób na wózkach inwalidzkich, rampa najazdowa, funkcja przyklęku). W ramach projektu zostało także nabyte  wyposażenie  autobusów, w tym: komputery pokładowe, moduły komunikacyjne z niezbędnymi antenami, moduły zapowiedzi głosowych, moduły komunikacji z kierującym, kasowniki, przyciski alarmowe, tablice LED informacji pasażerskiej zewnętrzne i wewnętrzne, system monitoringu wizyjnego wraz z kamerami, ładowarki USB.

Zakupione pojazdy przeznaczone sa do wykonywania usług transportu publicznego na terenie Gminy Ostrowiec Świętokrzyski oraz gmin, które podpisały porozumienie o świadczeniu usług transportu publicznego.

W celu ładowania zakupionych pojazdów, zostały wybudowane punkty ładowania, w tym 2 jednowyjściowe stacje szybkiego ładowania z przyłączem i okablowaniem (150 kW x 2 szt. ) oraz 3 dwuwyjściowe stacje ładowania z przyłączem i okablowaniem (2 x 40 kW x 3 szt.). Stacje zlokalizowane zostały na bazie operatora przy ul. Jana Samsonowicza w Ostrowcu Świętokrzyskim.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny