Urząd Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego

Systemowe rozwiązania w zakresie ograniczenia zużycia energii elektrycznej i emisji CO2 na terenie miasta Ostrowca Świętokrzyskiego– etap I – budowa OZE

Lata realizacji:

2022 - 2023

Źródło dofinansowania:

Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych
Finansowanie: Zadanie dofinansowane ze środków budżetu państwa

Całkowita wartość inwestycji:

13 454 800,14 zł

Wartość wydatków kwalifikowalnych:

12 600 000,00 zł

Wartość dofinansowania:

11 970 000,00 zł

Opis Projektu:

Inwestycja polegała na montażu 30 kompletów instalacji paneli fotowoltaicznych o zróżnicowanej mocy 33 – 300 kWp na lub wokół budynków użyteczności publicznej Gminy Ostrowiec Świętokrzyski, tj. między innymi w placówkach oświatowych, instytucjach kultury i ośrodkach sportowych znajdujących się na terenie miasta Ostrowca Świętokrzyskiego. Pozwoli to na znaczną redukcję zużycia energii elektrycznej i jest kontynuacją działań ograniczających emisję CO2 do atmosfery. Realizacja w systemie zaprojektuj i wybuduj. Przed montażem dla budynków sporządzona została ekspertyza techniczna pod kątem możliwości i sposobu montażu instalacji.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny