Urząd Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego

Konferencja „Nadciśnienie tętnicze u Seniorów. Zagrożenia i zapobieganie”

Konferencja „Nadciśnienie tętnicze u Seniorów. Zagrożenia i zapobieganie”


Zarząd Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ostrowcu Świętokrzyskim serdecznie zaprasza na konferencję specjalistyczną pn. „Nadciśnienie tętnicze u Seniorów. Zagrożenia i zapobieganie”, która odbędzie się 20 października 2025 roku o godz. 9:30  w sali kinowej Ostrowieckiego Browaru Kultury (ul. Siennieńska 54).

Spotkanie poświęcone będzie problematyce nadciśnienia tętniczego wśród osób starszych – jego diagnostyce, leczeniu oraz profilaktyce. W programie przewidziano wystąpienia lekarzy, dietetyków i fizjoterapeutów, którzy przybliżą najnowsze informacje dotyczące czynników ryzyka chorób sercowo-naczyniowych, znaczenia aktywności fizycznej i diety, a także skutecznego monitorowania ciśnienia tętniczego.

Konferencja ma charakter edukacyjny i jest skierowana do seniorów, opiekunów oraz wszystkich osób zainteresowanych tematyką zdrowia i profilaktyki chorób układu krążenia.

Wydarzenie odbędzie się pod honorowym patronatem:

Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, Starosty Powiatu Ostrowieckiego, GVM Carint Ostrowiec Świętokrzyski.

Partnerzy:
Akademia Nauk Stosowanych im. Józefa Gołuchowskiego, Wydział Nauk o Zdrowiu, GVM Carint, Powiat Ostrowiecki, Gmina Ostrowiec Świętokrzyski.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny