Dodatkowa możliwość zgłoszenia udziału w projekcie montażu magazynów energii
Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Artur Łakomiec zachęca mieszkańców posiadających instalacje fotowoltaiczne do udziału w dodatkowym badaniu potrzeb dotyczącym montażu magazynów energii z możliwością uzyskania dofinansowania nawet do 85% kosztów inwestycji.
Dziękujemy mieszkańcom Ostrowca Świętokrzyskiego za bardzo duże zainteresowanie projektem magazynów energii. Liczba ankiet złożonych w pierwszym etapie badania potwierdziła, że mieszkańcy dostrzegają korzyści płynące z inwestowania w nowoczesne i ekologiczne rozwiązania energetyczne. Tak duży odzew stanowi cenny argument przy przygotowywaniu projektu i ubieganiu się o środki zewnętrzne na jego realizację. Mamy nadzieję, że dodatkowy nabór pozwoli dotrzeć do wszystkich osób zainteresowanych udziałem w przedsięwzięciu.
Od 5 do 22 czerwca 2026 r. prowadzony będzie dodatkowy nabór ankiet dotyczących zapotrzebowania na dostawę i montaż magazynów energii dla istniejących instalacji fotowoltaicznych (PV). Celem badania jest określenie dodatkowego zainteresowania mieszkańców udziałem w planowanym projekcie współfinansowanym ze środków europejskich.
Planowane przedsięwzięcie zakłada wyposażenie gospodarstw domowych posiadających działające instalacje fotowoltaiczne w magazyny energii, co pozwoli na efektywniejsze wykorzystanie wyprodukowanej energii elektrycznej, zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego oraz ograniczenie kosztów jej zakupu.
Projekt skierowany jest do mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego posiadających funkcjonujące instalacje fotowoltaiczne i zainteresowanych zwiększeniem swojej niezależności energetycznej. Wypełnienie ankiety nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem do projektu, jednak stanowi niezbędny etap przygotowania wniosku o dofinansowanie oraz określenia skali planowanej inwestycji.
Osoby, które wcześniej złożyły ankietę dotyczącą magazynów energii, nie muszą wypełniać jej ponownie. Dodatkowy nabór skierowany jest do mieszkańców, którzy nie uczestniczyli w poprzednim badaniu.
Zachęcamy wszystkich zainteresowanych mieszkańców do wypełnienia ankiety i złożenia jej w terminie od 5 do 22 czerwca 2026 r. w Urzędzie Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, ul. Jana Głogowskiego 3/5, w Biurze Obsługi Interesanta (sala zielona, stanowisko ds. planowania i rozwoju).
Ankietę można pobrać poniżej, samodzielnie wydrukować lub odebrać w wersji papierowej w Biurze Obsługi Interesanta.
Zal-_1a_Ankieta_03-06-26 - Ankieta w wersji edytowalnej
Zal-_1a_Ankieta_03-06-26 - Ankieta w formacie pdf do druku

