Urząd Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego

Integruje, angażuje i pomaga – Dom Sąsiedzki przy ul. Kuźnia oficjalnie otwarty

Z udziałem prezydenta miasta Artura Łakomca i wiceprezydent Katarzyny Piętos, uroczyście otwarto Dom Sąsiedzki, będący czwartym na mapie Ostrowca Świętokrzyskiego Miejscem Aktywności Lokalnej. To przestrzeń dla mieszkańców w każdym wieku, gdzie pomoc świadczą specjaliści, w tym psycholog i gdzie odbywają się ciekawe spotkania, zajęcia czy warsztaty. 

  • Bardzo cieszę się, że powstało miejsce odpowiadające szczególnym potrzebom mieszkańców, którego głównym kapitałem są właśnie mieszkańcy – ich pomysły i zaangażowanie. Miejsce, które integruje, angażuje, ale przede wszystkim pomaga - podkreślił prezydent Artur Łakomiec, gratulując pomysłodawcom i wykonawcom zadania. 

Budynek domu sąsiedzkiego przy ul. Kuźnia

Dom Sąsiedzki to jeden z elementów projektu „Utworzenie Centrum Usług Społecznych w Ostrowcu Św.” z Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021-2027 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+). Jego administratorem jest właśnie Centrum Usług Społecznych, które na terenie miasta kieruje już trzema podobnymi Miejscami Aktywności Lokalnej – dwoma w dzielnicy Częstocice i jednym przy ul. Rzeczki. To przy ul. Kuźnia 28 wyróżnia jednak zdecydowanie większa powierzchnia, jego dostępność i zróżnicowana oferta usług. W odnowionych wnętrzach dwukondygnacyjnego budynku działa już Szkoła Rodzin, Klub Młodzieżowy Strefa 17, a wkrótce zafunkcjonuje Klub Seniora. Mieszkańcy będą mogli tu realizować swoje pasje, angażować się w grupy wsparcia, korzystać z warsztatów i kursów rozwijających umiejętności, a także bezpłatnych konsultacji ze specjalistami – logopedą, psychologiem, psychoterapeutą, psychiatrą, specjalistą uzależnień, prawnikiem, czy mediatorem. 

Dom Sąsiedzki czynny jest codziennie od godz. 8:00. Zapisać się na konsultację i poznać szczegółową ofertę można na miejscu. 

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności