Urząd Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego

Kolejne, sportowe emocje w Ostrowcu Świętokrzyskim

Ostatni, bezpłatny wyjazd młodzieży z ostrowieckich szkół w ramach projektu „Świętokrzyskie z Iskrą” na mecz jednego z najlepszych europejskich klubów Industria Kielce - Wybrzeże Gdańsk spotkał się z bardzo dużym zadowoleniem  uczniów oraz rodziców. Dlatego też Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Artur Łakomiec wyszedł z kolejną inicjatywą przygotowaną specjalnie dla naszych uczniów. 

Już w najbliższy weekend ostrowiecka młodzież będzie miała po raz kolejny możliwość uczestniczyć w zmaganiach sportowych piłki ręcznej. Tym razem Gmina Ostrowiec Świętokrzyski wyszła z inicjatywą bezpłatnego uczestnictwa gminnych szkół podstawowych w meczu KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - SPR Grunwald Ruda Śląska, który  odbędzie się 12 kwietnia 2025 r. (sobota), godzinie 17:00 na Hali Sportowo – Widowiskowej MOSiR.  

Udział w takich inicjatywach to doskonała okazja do wspólnego kibicowania, a także aktywności w życiu sportowym regionu. Uczestnictwo w meczach pomaga rozwijać u młodzieży takie cechy jak: dyscyplina, cierpliwość, wytrwałość i umiejętność radzenia sobie z porażkami. Sport uczy, jak przegrywać i wygrywać z szacunkiem oraz jak wyciągać wnioski z trudnych sytuacji. Z kolei piłka ręczna to sport, który wymaga szybkiego podejmowania decyzji, koncentracji i strategicznego myślenia. Dzieci uczą się planować swoje działania, przewidywać ruchy przeciwnika i reagować na zmieniającą się sytuację na boisku.

Bilety: 

Wstęp wolny: uczniowie szkół podstawowych w Ostrowcu Świętokrzyskim,

Bilet normalny: 10 zł (8 zł z Ostrą Kartą),

Bilet ulgowy: 8zł (6 zł z Ostrą Kartą).

Zapraszamy serdecznie!

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności