Urząd Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego

Ostrowiec Świętokrzyski otwarty na potrzeby osób z dysfunkcją wzroku

W piątek, 29 maja na Rynku w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się "Dzień Rehabilitacji", realizowany w ramach regionalnej inicjatywy REHA FOR THE BLIND IN POLAND 2026. Wydarzenie zorganizowała Fundacja Szansa – Jesteśmy Razem we współpracy z Kołem PZN Ostrowiec Świętokrzyski pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Artura Łakomca. Skierowane było do osób niewidomych, słabowidzących oraz ich bliskich i stanowiło ważny element działań społecznych oraz prozdrowotnych realizowanych na terenie miasta.

Uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z nowoczesnymi technologiami oraz rozwiązaniami wspierającymi codzienne funkcjonowanie osób z dysfunkcją wzroku. W programie znalazły się prezentacje specjalistycznego sprzętu, pokazy rozwiązań zwiększających samodzielność, działania edukacyjne oraz możliwość rozmowy ze specjalistami i przedstawicielami organizacji działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

W wydarzeniu udział wzięły również organizacje pozarządowe oraz instytucje zaangażowane w działania na rzecz zdrowia, rehabilitacji, integracji społecznej i wsparcia osób z niepełnosprawnościami. Obecność przedstawicieli różnych środowisk stworzyła przestrzeń do wymiany doświadczeń, budowania współpracy oraz promocji dostępnych form pomocy i aktywizacji społecznej.

Inicjatywa wpisała się w realizowany w Ostrowcu Świętokrzyskim Rok Profilaktyki, którego celem jest zwiększanie świadomości zdrowotnej mieszkańców oraz promowanie działań wspierających zdrowie, sprawność i aktywność społeczną.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności