Urząd Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego

Powiatowo - Miejskie Obchody Dnia Edukacji Narodowej

Powiatowo - Miejskie Obchody Dnia Edukacji Narodowej odbyły się 16 października w sali kinowej Ostrowieckiego Browaru Kultury. Wiceprezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Artur Łakomiec oraz Starosta Ostrowiecki Marzena Dębniak zaprosili nauczycieli z przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych, żeby mogli wspólnie świętować Dzień Edukacji Narodowej. Podczas wydarzenia uhonorowani zostali dyrektorzy, nauczyciele, pracownicy administracji szkół i placówek oświatowych z Ostrowca Świętokrzyskiego odznaczeniami państwowymi  i resortowymi, a także Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty.

Srebrnym Krzyżem Zasługi odznaczona została Pani Bożena Jolanta Gomuła – nauczyciel Zespołu Szkół  Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Brązowym Krzyżem Zasługi odznaczeni zostali:

•             Pani Dorota Marzena Adamska – pracownik administracji Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w  Ostrowcu Świętokrzyskim

•             Pani Wiesława Grudzień – nauczyciel Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Ostrowcu Świętokrzyskim

•             Pani Edyta Barbara Kopyś – nauczyciel Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu Świętokrzyskim

•             Pani Małgorzata Marta Urban – nauczyciel Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Ostrowcu Świętokrzyskim

•             Pan Marcin Zbigniew Wróbel – nauczyciel Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Świętokrzyskim

•             Pani Bożena Jolanta Gomuła – nauczyciel Zespołu Szkół  Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Wśród odznaczeń zalazły się także Medal Złoty, Srebrny i Brązowy, które były przyznane za Długoletnią Służbę oraz wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej.

Podczas uroczystości wręczono także Medale Komisji Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania, w szczególności w zakresie działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, twórczości dla dzieci i młodzieży oraz kształcenia i doskonalenia nauczycieli.

Ponadto Starosta Ostrowiecki – Marzena Dębniak wręczyła nagrody pracownikom szkół ponadpodstawowych za szczególne osiągnięcia dydaktyczne i odpowiedzialne budowanie procesu wychowawczego dla rozwoju osobowości ucznia. Natomiast Wiceprezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego – Artur Łakomiec przyznał nagrody Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego dla pracowników przedszkoli i szkół podstawowych.

„Chciałbym podziękować Państwu przede wszystkim za ten codzienny trud wykonywania tak szlachetnego i odpowiedzialnego zawodu. Składam wyrazy najwyższego uznania za codzienny wysiłek wkładany w wykształcenia i wychowanie młodych pokoleń ostrowczan. Jestem przekonany, że dzięki wielkiemu poświęceniu kadry pedagogicznej ostrowieckich placówek oświatowych i właściwym wzorcom przekazywanym uczniom osiągną oni wiele sukcesów zawodowych i sportowych. Korzystając z okazji chciałbym pogratulować wszystkim wyróżnionym i odznaczonym. Jeszcze raz wszystkiego dobrego i niech się święci Dzień Edukacji narodowej.” – życzył zgromadzonym Wiceprezydent Artur Łakomiec.

Oprawę muzyczną zapewnili wokaliści ze Studia Wokalnego Pandora działającego przy Miejskim Centrum Kultury, pod dyrekcją Ewy Goworowskiej.

Na zdjeciu widać kobiety w różnym wieku oraz mężczyznę w średnim wieku z otwartą teczką. Stoją oni na scenie.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności