Urząd Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego

Rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkurs Logopedyczno – Plastycznego pt. „Głoski [k] i [g] w przysłowiach”

W zeszłą środę w Publicznej Szkole  Podstawowej nr 3 im. Bolesława Chrobrego w Ostrowcu Świętokrzyskim  rozstrzygnięto Ogólnopolski Konkurs Logopedyczno – Plastyczny pt. „Głoski [k] i [g] w przysłowiach”.

Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński.

Jako główne zadanie uczestnicy konkursu musieli wykonać prace plastyczne ilustrujące wybrane przysłowie zawierające głoski [k] i [g]. Dzięki temu uczniowie mogli utrwalić ich wymowę podczas zajęć logopedycznych.

W imieniu Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego, życzenia organizatorom oraz uczestnikom złożyła  Przewodnicząca Rady Miasta, Pani Irena Renduda-Dudek.

Bezproblemowe wysławianie się to podstawowa zdolność potrzebna nam w naszym życiu i osobistym rozwoju. Państwa inicjatywa stawia nie tylko na polepszenie wymowy uczestników konkursu, ale także na doskonalenie innych umiejętności jak wyobraźnia
i kreatywność.

Życzę Państwu, aby to wydarzenie było czasem odkrywania piękna dziecięcej wyobraźni i pomysłowości. Pragnę również życzyć, aby Państwa konkurs logopedyczno-plastyczny zagościł na stałe w troskliwych działaniach miasta na rzecz najmłodszych.

Na konkurs wpłynęło 39 prac z 12 placówek z całej Polski. Głównym kryterium oceny prac była pomysłowość, samodzielność wykonania pracy przez uczestnika.

Trzyosobowe jury, w skład którego wchodzili: dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 Ostrowcu Świętokrzyskim Mariusz Szczerbiński, wicedyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim Jolanta Dziedzic oraz Anna Piątkowska – nauczyciel świetlicy, dokonało wyboru laureatów konkursu. Przyznano jedno I miejsce, jedno II miejsce, jedno III miejsce oraz 7 wyróżnień.

LAUREACI:

I miejsce - Natalia Kempa, Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej, Opatów woj. śląskie

II miejsce – Igor Sikorski , Szkoła Podstawowa im. Księżnej Eleonory Czartoryskiej, Radzymin                                                                                                                                                                                                

III miejsce – Adam Pastuszka, Zespół Szkół Publicznych, Sarnówek

                  

WYRÓŻNIENIA:

  1.  Michał Czerwiński, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy, Myślenice
  2.  Piotr Kędziora , Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. K. Szydłowieckiego, Ćmielów
  3.  Miłosz Langowski, Szkoła Podstawowa nr 357, Warszawa
  4.  Wojciech Nowak, Szkoła Podstawowa nr 23 im. Lotników Polskich, Koszalin 
  5.  Martyna Pruniewicz, Publiczna Szkoła Podstawowa, Garbatówka                                                     
  6.  Lena Skowronek, Publiczna Szkoła Podstawowa, Garbatówka                                                             
  7.  Martyna Szczygieł, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 14, Ostrowiec Świętokrzyski

Koordynatorami konkursu byli: Jolanta Kaliska, Renata Potrzeszcz, Jolanta Religa. 

Galeria zdjęć

Stojąca Przewodnicząca Rady Miasta. Wskazuje na znajdujące się za nią prace uczniów. Prace uczniów umieszczone są na ściance. Wyróżnione prace widoczne na trzech granatowych tablicach Prace, które zajęły trzy pierwsze miejsca, widoczne na granatowej tablicy Trzy wyróżnione prace na granatowej tablicy cztery wyróżnione prace w konkursie głoski "k" i "g" widoczne na granatowej tablicy
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności