Urząd Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego

W hołdzie rozstrzelanym mieszkańcom

Zapaleniem zniczy i złożeniem wiązanek przy obelisku nieopodal wschodniego muru Cmentarza Parafialnego przy ul. Denkowskiej, przedstawiciele samorządu miasta i powiatu ostrowieckiego upamiętnili 81. rocznicę dramatycznych wydarzeń z 12 lipca 1944 rok. Właśnie wtedy żandarmi niemieccy wymierzyli strzały w kierunku 50 więźniów, przywiezionych w to miejsce z Alei .

33 ofiary pochodziły z Denkowa i okolic oraz z gminy Bodzechów, 16 osób było mieszkańcami ziemi staszowskiej. Jeden mieszkaniec ocalał, stając się świadkiem okrutnego mordu. 

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności