WOST S.A. świętował 10-lecie działalności
Dziesięciolecie działalności WOST S.A. stało się okazją do obfitującego w wiele atrakcji spotkania przedstawicieli administracji państwowej, władz miasta, świata finansów, sportu oraz partnerów spółki. Podczas obchodów jubileuszu nie zabrakło rozmów o przyszłości lokalnego przemysłu i ambitnych planach inwestycyjnych firmy, kontynuującej wieloletnie tradycje hutnicze Ostrowca Świętokrzyskiego.
Uroczystości rozpoczęły się w Centrum Tradycji Hutnictwa, co nie było przypadkiem. To właśnie tam uczestnicy wydarzenia mogli przypomnieć sobie, jak ważną rolę Ostrowiec Świętokrzyski odgrywał i nadal odgrywa w historii polskiego hutnictwa.
Prezydent Artur Łakomiec zaznaczał, że inwestycje realizowane przez WOST S.A. są niezwykle ważne dla przyszłości miasta i wzmacniania jego pozycji gospodarczej.
- Ostrowiec Świętokrzyski jest miejscem przyjaznym inwestycjom takim, jak te realizowane przez WOST S.A. – zaznaczył prezydent Artur Łakomiec. – Nasze tradycje hutnicze są długie i bogate, a przemysłowy charakter miasta chcemy nie tylko zachować, ale także rozwijać. Dzięki zaangażowaniu przedsiębiorców i inwestorów możliwe jest przeciwdziałanie depopulacji oraz budowanie silnego ośrodka gospodarczego.
Prezydent zwrócił również uwagę, że samorząd aktywnie wspiera kolejne przedsięwzięcia inwestycyjne spółki, w tym projekt określany mianem "walcowni przyszłości". Jak podkreślał, choć miasto stawia także na dywersyfikację gospodarki i przyciąganie nowych inwestorów, to właśnie hutnictwo pozostaje jednym z fundamentów lokalnej tożsamości.
Druga część jubileuszowych obchodów odbyła się w Bałtowskim Zapiecku. Była ona okazją do podziękowań dla wszystkich środowisk wspierających rozwój firmy oraz budowanie jej silnej pozycji rynkowej - zaproszeni goście otrzymali z rąk właścicieli firmy okolicznościowe medale i statuetki. W trakcie spotkania dyrektor naczelny WOST S.A. Beniamin Szczepaniec wielokrotnie podkreślał, że ostatnia dekada była okresem dynamicznego rozwoju przedsiębiorstwa. Nie zabrakło wspomnień, dotyczących początków inwestycji w Walcownie Ostrowieckie. Wielu uczestników uroczystości przyznawało, że jeszcze kilka lat temu z niedowierzaniem patrzyło na plany rozwoju spółki. Dziś firma jest jednym z najważniejszych przedsiębiorstw przemysłowych regionu i przygotowuje się do kolejnego etapu rozwoju związanego z budową nowoczesnej walcowni.
Z okazji jubileuszu pozostaje nam pogratulować kierownictwu i pracownikom Walcowni Ostrowieckich WOST S.A. zaangażowania, życzyć dalszych sukcesów, realizacji wszystkich zamierzeń i kolejnych okrągłych rocznic.

