Urząd Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego

BEZPŁATNY DENTOBUS W WAKACJE W OSTROWCU ŚWIĘTOKRZYSKIM

W wakacje dzieci i młodzież z Ostrowca Świętokrzyskiego będą mogły skorzystać z bezpłatnej opieki stomatologicznej w nowoczesnym dentobusie – mobilnym gabinecie dentystycznym.

Dentobus to specjalnie wyposażony pojazd, pełniący funkcję mobilnego gabinetu stomatologicznego, który jest wyposażony w:

nowoczesny fotel dentystyczny,
sprzęt do diagnostyki RTG,
narzędzia do leczenia zębów,
systemy do sterylizacji,
wykwalifikowany zespół: lekarz dentysta i asystentka stomatologiczna.
 

Dzieci i młodzież do 18. roku życia mogą skorzystać z:

przeglądów dentystycznych i badań kontrolnych,
lakowania i fluoryzacji zębów,
leczenia ubytków próchnicowych,
leczenia kanałowego (endodontycznego),
usuwania zębów (ekstrakcji),
diagnostyki RTG,
nauki higieny jamy ustnej (np. prawidłowego szczotkowania),
ustalania indywidualnych planów leczenia.

Wszystkie usługi są w pełni bezpłatne, w ramach NFZ – nie trzeba mieć skierowania!

HARMONOGRAM DENTOBUSA W LIPCU 2025 R.:

8,9,10,11.07.2025 r. - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5  os. Ogrody 20

14-15.07.2025 r. - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9  ul. Niewiadoma 19

25 i 28.07.2025 r. - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 14  os. Stawki 35

31.07.2025 r. - Publiczne Przedszkole nr 16 os. Pułanki 6

W godzinach 9:00-14:00

Na leczenie należy zapisać się telefonicznie : 575-211-397 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności