Urząd Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego

Komunikat dotyczący przedsiębiorców prowadzących sprzedaż napojów alkoholowych

            Wydział Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego przypomina przedsiębiorcom prowadzącym sprzedaż napojów alkoholowych o obowiązku wniesienia opłaty za korzystanie z zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych (II raty) w terminie do dnia 31 maja 2026 roku.

W związku z tym, iż 31 maja 2026 r. przypada w niedzielę informujemy, że opłata za korzystanie z zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych dokonana 
w poniedziałek, tj. 1 czerwca 2026 r., będzie wniesiona po upływie ustawowego terminu.

Jednocześnie informujemy, że zgodnie z art. 18 ust. 12b ustawy z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (Dz.U. z 2023 r. 
poz. 2151) w przypadku niedopełnienia w wyżej określonym terminie obowiązku dokonania opłaty za korzystanie z zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych zezwolenie wygasa z upływem 30 dni od dnia upływu terminu dopełnienia obowiązku, o którym mowa powyżej, jeżeli przedsiębiorca w terminie 30 dni od dnia upływu terminu do dokonania wyżej określonej czynności nie wniesie raty opłaty należnej, powiększonej o 30% tej opłaty.

powrót do kategorii
Następny

Pozostałe
aktualności