Ostrowiecka Ekobrygada wysiała miejską łąkę
W przeddzień Dnia Ziemi ponad 600 dzieci z ostrowieckich przedszkoli oraz klas I szkół podstawowych wysiało miejską łąkę na niezagospodarowanym placu przy ul. A. Wardyńskiego.
Dzieci siały zioła i kwiaty polne tj.: mak polny, chaber bławatek, złocień właściwy, szelężnik mniejszy, cykoria podróżnik, wrotycz pospolity, firletka poszarpana, chaber łąkowy, szałwia łąkowa, ślaz dziki, goździk kartuzek, len trwały.
Łąka zakwitnie pod koniec czerwca i będzie cieszyć oczy mieszkańców przez całe lato.
W ramach wydarzenia dzieci przeszły w kolorowym, rozśpiewanym korowodzie prowadzonym przez aktorów teatru KULTURESKA do amfiteatru w Parku Miejskim, gdzie wzięły udział w interaktywnym, ekologicznym spektaklu pn. "Bukiet talentów".

Na dzieciaki czekała ciepła czekolada i herbata.
W ramach obchodów Dnia Ziemi mamy okazję rozbudzić w najmłodszych mieszkańcach naszego miasta miłość do przyrody. Jest to kluczowa kwestia decydująca o Ich przyszłych postawach i eko świadomości.
Radość dzieci przy wysiewaniu nasion - widok bezcenny.

