Ustawienia

Rozpoczęcie prac nad opracowaniem Gminnego Programu Rewitalizacji

W 2022 roku Miasto Ostrowiec Świętokrzyski przystąpiło do prac związanych z opracowaniem Gminnego Programu Rewitalizacji. Program rewitalizacji ma przede wszystkim przyczynić się do ożywienia wyznaczonych obszarów miasta poprzez rozwiązanie problemów społecznych i gospodarczo-przestrzennych, gdyż rewitalizacja jest procesem obejmującym przemiany przestrzenne, gospodarcze, ale przede wszystkim zmiany społeczne. Proces ten ma służyć poprawie jakości życia mieszkańców i odpowiadać na ich potrzeby oraz niwelować zaistniałe problemy.
Pierwszym działaniem jest opracowanie diagnozy społeczno-gospodarczo-przestrzennej mającej na celu wyznaczenie obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji na terenie miasta Ostrowca Świętokrzyskiego. Mając na uwadze, aby zachodzące w trakcie procesu rewitalizacji zmiany w jak największym stopniu odpowiadały potrzebom mieszkańców, zamieściliśmy w październiku na stronie internetowej Urzędu Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego ogólnodostępną, anonimową ankietę online dotyczącą problemów społecznych, gospodarczych i przestrzennych występujących na terenie miasta. Dzięki udziałowi w ankiecie mieszkańcy mogli podzielić się swoimi opiniami na temat obserwowanych problemów oraz miejsc koncentracji kryzysów. W ankiecie wzięło udział 156 osób. Wnioski z ankiety zostały uwzględnione przy typowaniu obszarów miasta, na które należy zwrócić szczególną uwagę.

Pozostałe

Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.