Inauguracja Roku Akademickiego 2025/2026 Uniwersytetu Trzeciego Wieku
Inauguracja Roku Akademickiego 2025/2026 Uniwersytetu Trzeciego Wieku
6 października 2025 r. o godzinie 15:00 w sali Kina „Etiuda” Ostrowieckiego Browaru Kultury ul. Siennieńska 54 odbędzie się uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy ANSG im. J. G. Pawlikowskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim.
W programie przewidziano m.in. hymn państwowy, powitanie gości, przemówienia inauguracyjne i okolicznościowe, immatrykulację słuchaczy, a także wykład inauguracyjny poświęcony 50-leciu ruchu UTW w Polsce – w hołdzie prof. Halinie Szwarc, twórczyni tej idei.
Uroczystość uświetni wspólne odśpiewanie tradycyjnych pieśni akademickich „Gaudeamus igitur” oraz „Gaude Mater Polonia”.

