Nowoczesny sprzęt komputerowy dla ostrowieckich szkół
Gmina Ostrowiec Świętokrzyski otrzymała nowoczesny sprzęt komputerowy dla szkół podstawowych w ramach Krajowego Planu Odbudowy. Na mocy podpisanej umowy z Ministrem Cyfryzacji, realizowanej przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową - Państwowy Instytut Badawczy (NASK-PIB), do ostrowieckich placówek oświatowych (prowadzonych przez gminę) trafiło łącznie 404 urządzenia mobilne. Ich wartość to ponad 911 tys. zł.
Wsparcie obejmuje: 214 laptopów, 63 laptopy przeglądarkowe oraz 127 tabletów. Sprzęt jest nowy, nieużywany i w pełni przygotowany do pracy - wyposażony w system operacyjny oraz objęty minimum 24-miesięczną gwarancją. Urządzenia zostały przekazane nieodpłatnie i będą służyć uczniom szkół prowadzonych przez gminę Ostrowiec Świętokrzyski wyłącznie do celów edukacyjnych, w tym również do nauki zdalnej.
Projekt realizowany jest w ramach inwestycji C2.1.2 Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności, której celem jest wyrównanie poziomu wyposażenia szkół w przenośne urządzenia multimedialne. Własność sprzętu przejdzie na Gminę Ostrowiec Świętokrzyski po podpisaniu protokołu odbioru końcowego, a samorząd zobowiązał się do jego użytkowania zgodnie z założeniami programu przez co najmniej pięć lat.
Realizacja projektu ma przyczynić się do poprawy warunków nauki, zwiększenia dostępu uczniów do nowoczesnych technologii oraz wyrównywania szans edukacyjnych.
- Dzięki pozyskanemu wsparciu ostrowieckie szkoły zyskają nowoczesne narzędzia, które pozwolą jeszcze lepiej przygotować uczniów do funkcjonowania w cyfrowej rzeczywistości i odpowiedzieć na współczesne wyzwania edukacyjne – mówi prezydent Artur Łakomiec.

