Urząd Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego

Złote gody w ostrowieckim USC

IMG_1722 

1 lipca 2023 roku w naszym mieście 6 par obchodziło złote gody. Medale w imieniu prezydenta Polski za długoletnie pożycie małżeńskie wręczył Wiceprezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Artur Łakomiec oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Beata Duda wraz z zastępca kierownika Sylwią Janik.

Złote gody były okazją do wielu życzeń i gratulacji dla obecnych małżeństw, które świętowały ten dzień w gronie najbliższych. Uroczystości rozpoczęły występy wokalistek Studia Wokalnego „Pandora” pani Ewy Goworowskiej. 

Miłosny repertuar zaprezentowały: Ola Cieślik, Sandra Stolarska, Maja Wójcicka i Ania Filipczak.

Wiceprezydent Artur Łakomiec mówił, że: „Rocznice ślubu bywają obchodzone przez małżonków na równi z urodzinami czy imieninami, radośnie, bo w istocie jest to święto, święto miłości, zaufania, wyrozumiałości i wzajemnego szacunku. Ale dziś to także wasze osobiste święto, wasza codzienna małżeńska pracowitość, trud i poświęcenie stają się sprawą wagi państwowej. Osoby, które przeżyły w jednym związku 50 lat są nagradzane specjalnym medalem”.

Złote gody obchodzili:

Marta i Leszek Gajdowie
Emilia i Tadeusz Gawłowie
Ryszarda i Stanisław Kwiatkowscy
Anna i Andrzej Rdzankowie
Eliza i Jerzy Sobańscy
Elżbieta i Tadeusz Żelazowscy
 

Wszyscy jubilaci zgodnie podkreślili, że miłość i wzajemne zrozumienie to recepta na udany i szczęśliwy związek. 

IMG_1734 IMG_1695 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności