Sienkiewicza Street Festival 2026
W Parku Miejskim im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim - w okolicy pomnika - odbędzie się Sienkiewicza Street Festival. Wydarzenie potrwa od godziny 13:00 do 19:00 i połączy koncerty, pokazy sztuki ulicznej, animacje dla dzieci, gastronomię, strefę lokalnych wystawców oraz piknik Osiedla Trójkąt.
Ideą festiwalu jest pokazanie tego, co ciekawe, wartościowe i lokalne w Ostrowcu Świętokrzyskim, a szczególnie na Osiedlu Trójkąt i w okolicach ulicy Sienkiewicza. Organizatorzy chcą stworzyć przestrzeń do spotkania mieszkańców, lokalnych firm, twórców, rzemieślników, artystów, organizacji pozarządowych i osób działających niezależnie.
W programie Sienkiewicza Street Festival znajdą się m.in.:
- gry i animacje dla dzieci,
- pokazy sztuki ulicznej,
- gastronomia,
- punkt Osiedla Trójkąt z bezpłatnym poczęstunkiem, m.in. kiełbaskami, chlebem ze smalcem i innymi przekąskami,
- punkt gastronomiczny z kawą, napojami, zakręconym ziemniakiem i innymi propozycjami,
- strefa wystawców z Ostrowca Świętokrzyskiego i okolic,
- koncerty i muzyczne zakończenie wydarzenia.
Rada Osiedla Trójkąt, współorganizator wydarzenia, przygotuje dla mieszkańców bezpłatny poczęstunek na swoim stoisku. Sienkiewicza Street Festival będzie jednocześnie piknikiem Osiedla Trójkąt, dlatego organizatorzy szczególnie zapraszają mieszkańców osiedla, ale także wszystkich ostrowczan i gości z okolic.
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.
.png)

