Urząd Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego
Powróć do: Zdrowie fizyczne

INFORMACJA O BADANIACH W CYTOMAMMOBUSIE W DNIACH 24, 27, 28, 29 i 30.04.2026 R

W dniach 24, 27, 28, 29 i 30 kwietnia 2026 r. mieszkanki Ostrowca Świętokrzyskiego mogły skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych realizowanych w cytomammobusie Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach.

Podczas akcji wykonano 154 badania mammograficzne, 111 testów HPV oraz 52 badania cytologiczne. Działania były elementem miejskiej akcji profilaktycznej poświęconej promocji zdrowia i profilaktyce chorób nowotworowych.

Akcja została zorganizowana przy współpracy wielu instytucji i partnerów działających na rzecz zdrowia mieszkańców. Oprócz badań profilaktycznych uczestnicy mogli skorzystać m.in. z edukacji zdrowotnej, konsultacji specjalistycznych, instruktażu pierwszej pomocy oraz działań z zakresu profilaktyki chorób cywilizacyjnych i onkologicznych.

Serdeczne podziękowania kierujemy do Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach za współpracę, zaangażowanie oraz realizację badań profilaktycznych na rzecz mieszkanek Ostrowca Świętokrzyskiego. Dziękujemy również wszystkim partnerom wydarzenia za wspólne działania na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki.