Na zaproszenie Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, Artura Łakomca, Fundacja Ronalda McDonalda przeprowadziła w dniach 27-28 listopada 2025 r. bezpłatne, profilaktyczne badania USG dla dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat. Akcja została zorganizowana we współpracy z Urzędem Miasta oraz wolontariuszami.
W trakcie dwóch dni specjalistyczne badania wykonano u 140 małych ostrowczan. Mobilny punkt diagnostyczny Fundacji stanął tym razem na parkingu przy restauracji McDonald’s, która aktywnie włączyła się w organizację wydarzenia.
Podczas rejestracji i oczekiwania na badanie mali pacjenci pozostawali pod troskliwą opieką personelu restauracji oraz wolontariuszy. Dzięki ich życzliwości oraz stworzeniu przyjaznej przestrzeni - z rysowaniem, zabawami i drobnymi upominkami - stres związany z badaniem był znacznie mniejszy, a atmosfera wyjątkowo ciepła i przyjazna. Szczególne podziękowania kierujemy do przedstawicieli restauracji McDonald’s: Wojciecha Sali, Mileny Walkowskiej, Beaty Rogali oraz Aleksandry Drynio za życzliwość, pomoc i gościnność, które znacząco przyczyniły się do sprawnego i przyjemnego przebiegu wydarzenia.
Na wyjątkowo dobry klimat całej akcji wpłynęła także praca sympatycznych lekarzy Fundacji, którzy z uśmiechem i zrozumieniem podchodzili do każdego małego pacjenta, dbając nie tylko o rzetelne badanie, ale również o komfort dzieci i ich rodziców. Nie sposób również pominąć zaangażowania Mieczysława - kierowcy ambulansu, który aktywnie wspierał organizację badań, a swoją pogodą ducha zjednywał sobie zarówno wolontariuszy, jak i rodziny odwiedzające mobilną klinikę.
Tegoroczna akcja była już dziesiątą wizytą Fundacji Ronalda McDonalda w Ostrowcu Świętokrzyskim. Po raz pierwszy mobilny ambulans gościł w naszym mieście w 2010 roku. Łącznie, podczas wszystkich dotychczasowych edycji, przebadano 1511 dzieci.
Akcja badań profilaktycznych Fundacji Ronalda McDonalda od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem i stanowi ważny element troski o zdrowie najmłodszych mieszkańców miasta. Dzięki niej wiele rodzin z Ostrowca Świętokrzyskiego ma dostęp do profesjonalnej diagnostyki bez konieczności długiego oczekiwania.