Urząd Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego
Powróć do: Zdrowie fizyczne

POŁĄCZENIA AUTOBUSOWE DO CENTRUM ONKOLOGII W KIELCACH Z OSTROWCA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO

Mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego oraz okolic zyskali jeszcze lepszy dostęp 
do specjalistycznej opieki medycznej w Kielcach.

Od 4 września 2023 roku funkcjonuje linia komunikacyjna na trasie:

„Ostrowiec Świętokrzyski – Kielce (Centrum Onkologii) – Ostrowiec Świętokrzyski” przez miejscowości Szewna i Waśniów. Do końca grudnia 2024 roku realizowano dwa kursy dziennie w każdą stronę.

Od stycznia 2025 roku uruchomiono dodatkowy kurs, dzięki czemu obecnie realizowane są kursy:

z Ostrowca Świętokrzyskiego 

do Kielc

5:00

6:50

7:50

powrotne z Kielc 

(przystanek: „Centrum Onkologii”)

10:30

12:50

14:40

Wartość całego zadania wynosi 359 375,94 zł, z czego:

  • dopłata od Wojewody Świętokrzyskiego to 276 696,00 zł,
  • dopłata Organizatora (Powiat Ostrowiecki i Gmina Ostrowiec Świętokrzyski) – 82 679,94 zł.

Gmina Ostrowiec Świętokrzyski przeznaczyła na realizację zadania dotację w wysokości 
41 340,00 zł. Koszty zostały podzielone po równo między samorządy – udział procentowy wynosi 50/50.

Nowe połączenie przez Kunów i Nową Słupię

Dodatkowo, od marca 2025 roku mieszkańcy mogą skorzystać z nowej trasy prowadzącej przez inne miejscowości. Nowe połączenie na trasie:

„Ostrowiec Świętokrzyski – Kielce (Centrum Onkologii) – Ostrowiec Świętokrzyski” przez Kunów, Waśniów i Nową Słupię, obejmuje odjazd:

  • z Ostrowca Świętokrzyskiego (Dworzec Autobusowy) o godzinie 6:00.

Trasa przejazdu w Ostrowcu Św.: ul. Żabia – al. 3 Maja – Okólna – Radwana – Iłżecka – Waryńskiego – Piaski – Długa, a następnie przez miejscowości: Janik, Kunów, Waśniów 
i Nową Słupię.

Kurs powrotny z Kielc (przystanek „Centrum Onkologii”) odbywa się o godzinie 12:00.

Operatorem linii jest firma Mel-Man Marian Sierociuk.